OPOKA

Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
II Niedziela Wielkiego Postu
25 lutego 2024

1.    W II niedzielę Wielkiego Postu (czyli dziś), w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem "W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną". Misjonarzy możemy wspierać na różne sposoby: modlitwą, dobrymi uczynkami, misyjną jałmużną. My ofiarą do puszki dziś możemy wesprzeć misjonarzy. Zebrane ofiary pomagają polskim misjonarzom realizować działania ewangelizacyjne i humanitarne w wielu krajach świata. Współcześnie blisko 2 tyś. Polskich misjonarzy i misjonarek posługuje w misjach w około 100 krajach świata na 5 kontynentach. Wśród misjonarzy są zarówno księża, zakonnicy, zakonnice oraz misjonarze świeccy.
2.    Zaraz po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
3.    W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godziny 15.00. O 15.30 zapraszam na Drogę Krzyżową, a o 16.00 na Mszę świętą.
4.    Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
5.    Na czas Wielkiego Postu niech nam Bóg błogosławi.


Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
VI Niedziela Zwykła
11 lutego 2024

1. Dziś po Mszy św. o godzinie 12.00 w parafii w Białej Rawskiej rozpoczną się nauki przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa (tzw. nauki przedmałżeńskie). Ksiądz Dziekan serdecznie zaprasza.
2.
W środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu zapraszam na Mszę świętą o godzinie 16.00. Po homilii odbędzie się błogosławieństwo popiołu, który następnie przyjmiemy na nasze głowy słysząc słowa: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" lub "Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz". Z tej racji w obrzędach wstępnych opuszcza się akt pokuty. Posypanie głów popiołem wyraża pragnienie oczyszczenia się człowieka z grzechów. Pamiętajmy, że jest to dzień, w którym osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje  post ścisły (polega na ograniczeniu spożywanych posiłków do jednego sytego i dwóch niepełnych ciągu dnia) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, która obowiązuje od 14 roku życia. Osoby, które z uzasadnionych przyczyn nie są w stanie zachować wstrzemięźliwości, powinny podjąć inne formy pokuty. Takimi uzasadnionymi przyczynami mogą być np. daleka podróż, choroba albo brak wyboru potrawy bezmięsnej.
3.
Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek o godzinie 15.30, a Gorzkie Żale w niedzielę bezpośrednio po Mszy świętej.
4.
Na czas rozpoczynającego się w środę Wielkiego Postu niech Pan Bóg nam błogosławi.

Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
V Niedziela Zwykła
4 lutego 2024

1.    Dziękuję za pierwszopiątkową spowiedź, adorację Najświętszego Sakramentu i każdą przyjętą Komunię Świętą.
2.    W przyszłą niedzielę (11 lutego) po Mszy św. o godzinie 12.00 w parafii w Białej Rawskiej rozpoczną się nauki przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa (tzw. nauki przedmałżeńskie). Ksiądz Dziekan serdecznie zaprasza.
3.    W najbliższą niedzielę, jak zawsze 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego.
4.    Dziś bezpośrednio po Mszy św. pomodlimy się o powołania kapłańskie.
5.    Najbliższe spotkanie dla dzieci I komunijnych będzie miało miejsce w drugą niedzielę marca. Spotkanie lutowe ze względu na ferie zostaje odwołane.
6.    Otrzymaliśmy rachunek za gaz. Do poprzedniego poniedziałku zużyliśmy 450 m3 gazu na łączną kwotę 2200,14 zł. Do 29 lutego cena 1 m3 gazu wynosi niemal 5 zł. Według nowej taryfy, która wejdzie w życie 1 marca cena 1 m3 gazu wyniesie 7,98 zł. Czekamy na rachunek za prąd, gdyż dmuchawy napędzane zasilane są energią elektryczną.
7.    W Święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy do puszki na zakony klauzurowe 110 zł. Bóg zapłać.
8.    Na drugi tydzień ferii dzieci i młodzieży, a także na czas pracy, niech nam Dobry Bóg błogosławi.

Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
IV Niedziela Zwykła
28 stycznia 2024

1.    W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Zapraszam na Mszę świętą na godzinę 16.00, która z racji I piątku miesiąca poprzedzona będzie spowiedzią od godziny 15.00. Po pozdrowieniu odbędzie się błogosławieństwo świec. Z racji, że jest to Dzień Życia Konsekrowanego, będzie można złożyć ofiarę do puszki na zakony klauzurowe.
2.    W niedzielę po Mszy świętej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
3.    Z racji rozpoczynających się ferii spotkanie dla kandydatów do bierzmowania zostaje przeniesione na czwartą niedzielę lutego.
4.    Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
III Niedziela Zwykła
21 stycznia 2024

1.    W poniedziałek zakończyłem odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Był to dobry czas spędzony na wspólnej modlitwie i rozmowach. Dziękuję za każde pytanie, sugestie, podpowiedzi dotyczące funkcjonowania naszej parafii. W miarę możliwości moich i Waszych będziemy je wprowadzać w życie. Dziękuję za wszystkie ofiary złożonej przy tej okazji.
2.    We wtorek przypada 11 r.śm. Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski, w czwartek 1 r.śm. ks. Jana Janika, a w przyszły wtorek 3 r.śm. ks. Zdzisława Madzio.
3.    Spotkania dla kandydatów do bierzmowania zostają przeniesione na czwarte niedziele miesiąca. W styczniu ze względu na ferie spotkanie się nie odbędzie.
4.    Dziś możemy wesprzeć ofiarą do puszki rodzinę państwa Szulczyków z Nowego Kłopoczyna (gmina Sadkowice), która została poszkodowana w wyniku pożaru. Pomóżmy wspólnie podnieść się im z tej tragedii.
5.    Niech Boże błogosławieństwo będzie naszym umocnieniem.

 

Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
II Niedziela Zwykła
14 stycznia 2024

1.    Dziś po Mszy św. spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i dla ich Rodziców.
2.    Spotkania dla kandydatów do bierzmowania będą odbywały się w czwarte niedziele miesiąca.
3.    Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli mnie po kolędzie. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy, rozmowę, poczęstunek, złożone ofiary, zorganizowanie transportu. Kierowcom dziękuję za punktualność i życzliwość.
4.    Jutro ostatni dzień odwiedzin duszpasterskich. Od godziny 8.30 odwiedzę mieszkańców Potencjanowa, Janowa i Kazimierek.
5.    Za tydzień po Mszy św. będzie można wesprzeć ofiarą do puszki rodzinę państwa Szulczyków z Nowego Kłopoczyna (gmina Sadkowice), która została poszkodowana w wyniku pożaru domu 4 stycznia. Pomóżmy wspólnie podnieść się im z tej tragedii.
6.    Niech Boże błogosławieństwo będzie naszym umocnieniem.

Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
Święto Chrztu Pańskiego
7 stycznia 2024

1.    Dzisiejszym świętem Chrztu Pańskiego kończymy okres Narodzenia Pańskiego, a tym samym rozpoczyna się okres zwykły w liturgii. Jest to czas, w którym nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni, zwłaszcza w niedzielę.
2.    Po Mszy św. modlimy się o powołania kapłańskie z naszej parafii i diecezji.
3.    Przypominam, że Msze św. w czwartki będą odprawiane o godzinie 18.00 (do tej pory o godzinie 19.00).
4.    Dziękuję za pierwszopiątkową spowiedź wynagradzającą za grzechy osobiste i całego świata, a także za adorację Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
5.    Pan Tadeusz Czech ze Szczuk posprzątał w piątek parking wzdłuż kościoła. Oprócz liści było tam wiele różnych śmieci, które przybyły wraz z ostatnio silnie wiejącym wiatrem. Bardzo dziękuję.
6.    W przyszłą niedzielę spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przystąpienia do I komunii św. W związku z licznymi pytaniami informuję, że Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii będzie zawsze w III niedzielę maja.
7.    Porządek kolędy:
- 08.01.2024. od g. 8.30 - Nowy Chodnów (cały);
- 09.01.2024. od g. 13.00 - Chodnów Wieś;
- 10.01.2024. od g. 8.30 - Chodnów Wyręby, Chodnów Pastwiska;
- 11.01.2024. od g. 13.00 - Chodnów Kolonia;
- 12.01.2024. od g. 8.30 - Małe Szczuki, Szczuki Kolonia;
- 13.01.2024. od g. 8.30 - Szczuki Wieś.
8.    Niech Boże błogosławieństwo będzie naszym umocnieniem.

 

Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego
31 grudnia 2023

1.    Dziś po Mszy św. nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego 2023.
2.    Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msza św. jak zawsze o godzinie 12.00.
3.    W nowym roku Msze św. w czwartki będą odprawiane o godzinie 18.00 (obecnie 19.00).
4.    W tym tygodniu przeżywamy I piątek miesiąca, który jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W tym czasie również okazja do spowiedzi świętej.
5.    W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Po modlitwie po Komunii św. będzie obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, które będzie można nabyć w zakrystii. Niech na drzwiach naszych domów pojawi się napis C+M+B 2024.
6.    W przyszłą niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia modlimy się o powołania kapłańskie.
7.    Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli mnie po kolędzie. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy, rozmowę, poczęstunek, złożone ofiary, zorganizowanie transportu. Kierowcom dziękuję za punktualność i życzliwość.
8.    Na cały rok 2024 niech nam Bóg błogosławi.


Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
IV Niedziela Adwentu
24 grudnia 2023

1. Dobiega końca czas adwentu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy modlili się w świątyni podczas rorat. Dziękuję za to poranne oczekiwanie z Maryją na narodziny Zbawiciela.
2. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wierzę również w to, że podczas wigilijnej wieczerzy nie będzie alkoholu.
3. O godzinie 22.00 zapraszam na Pasterkę, której będzie przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba.
4. W święta w naszej świątyni modlić się będziemy na Mszy świętej o godzinie 12.00.
5. W uroczystość św. Szczepana - pierwszego męczennika (26 grudnia), po modlitwie po komunii św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa owsa.
6. W czwartek na Mszy św. o godzinie 19.00 będziemy modlić się za ochrzczonych, zaślubionych i zmarłych w minionym roku. Serdecznie zapraszam.
7. Na nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego zapraszam w przyszłą niedzielę.
8. Odwiedziny duszpasterskie tradycyjnie zwane kolędą rozpocznę w środę po świętach. Kolęda będzie miała tradycyjny charakter, czyli będę rodziny odwiedzał w ich domach. Proszę sołtysów o pomoc w dotarciu do wszystkich zainteresowanych rodzin. Zawsze będę oczekiwał przy bramie kościoła około 10 minut przed wyznaczoną godziną odwiedzin.
Porządek kolędy:
- 27.12.2023. od g. 8.30 - Konstantynów (cały);
- 29.12.2023. od g. 8.30 - Gośliny;
- 30.12.2023. od g. 8.30 - Józefów.
9. Bardzo dziękuję za udział w rekolekcjach i spowiedź. Dziękuję za świąteczny wystrój świątyni. Dziękuję za ofiarowane choinki, wykonanie szopki i dekoracji. Dziękuję za wymianę spalonych żarówek w żyrandolach i kinkietach. Dziękuję kilku radnym za zaangażowanie w uruchomienie ogrzewania.
10. Na ostatni tydzień roku kalendarzowego niech nam Pan błogosławi.


Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
III Niedziela Adwentu
17 grudnia 2023

1.    Dobiega końca okres adwentowego czuwania. W liturgii dni powszednie od 17 do 24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie  przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego i mają charakter maryjny.
2.    Za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu.
3.    Zapraszam na Pasterkę, która zostanie odprawiona w niedzielę o godzinie 22.00. Tej Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi kazanie J.E. ks. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba - ordynariusz naszej diecezji. 
4.    Odwiedziny duszpasterskie tradycyjnie zwane kolędą rozpocznę 27 grudnia. Ze względu na moją posługę w dwóch parafiach, kolędował będę po tygodniu w każdej parafii i tak na zmianę. Jeśli nie pojawią się jakieś przeciwności kolędę skończę około 23 stycznia. Zwracam się z serdeczną prośbą, by sołtysi zadbali o transport dla mnie. Nie znam parafii, dlatego wiem, że ktoś miejscowy dowiezie mnie do każdej rodziny. Kolęda będzie miała tradycyjny charakter, czyli będę rodziny odwiedzał w ich domach. Jeśli ktoś sobie tego nie życzy, proszę wcześniej poinformować osobę, która będzie mnie woziła lub bezpośrednio mnie.
5.    Zaraz po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
6.    Zwracam się z prośbą o przygotowanie dekoracji świątecznej i ubranie choinek. Wiem, że pewne działania już są podjęte w tym kierunku. Proszę też, by rodziny sprzątające kościół na święta, zadbały o świąteczny wystrój ołtarza. Bóg zapłać.
7.    Na ostatni tydzień adwentu przyjmijcie Boże błogosławieństwo.


Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
II Niedziela Adwentu
10 grudnia 2023

1. Po Mszy św. uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Chodnowie zapraszają do wzięcia udziału w kiermaszu ozdób świątecznych oraz ciast. Zebrane środki zostaną w całości przekazane na rzecz Kamilka Tołczyka, naszego parafianina, który dzielnie walczy z ciężką chorobą. W imieniu organizatorów i własnym dziękuję za wielkie serce i zaangażowanie.
2. Zaraz po Mszy św. spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I komunii świętej, a za tydzień spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
3. Dziękuję za udział w adwentowych rekolekcjach parafialnych. Dziękuję za obecność na Mszach świętych, za każdą spowiedź, pomoc w przybyciu chorym na sobotnią spowiedź i sakrament chorych, ofiary złożone na tacę. Jeszcze dziś można zgłaszać chorych, których odwiedzę w domach w poniedziałek 11 grudnia. Wizyty domowe rozpocznę o godzinie 9.00.
4. W czwartki zapraszam na roraty, dziękując jednocześnie tym, którzy w nich uczestniczyli w minionym tygodniu.
5. W sklepiku można jeszcze nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Koszt małej świecy to 10 zł, a dużej 20 zł.
6. Pod chórem wyłożony jest grudniowy numer Rycerza Niepokalanej. Zachęcam do lektury.
7. W ubiegłym tygodniu poświęciłem opłatki wigilijne, które od jutra będzie roznosiła pani organistka według następującego porządku:
- Poniedziałek  - 11 grudnia  - Gośliny, Konstantynów, Janów, Potencjanów;
- Wtorek  - 12 grudnia  - Józefów, Chodnów Wieś, Chodnów Wyręby;
- Czwartek  - 14 grudnia  - Szczuki, Kazimierki;
- Piątek  - 15 grudnia  - Chodnów Kolonia, Chodnów Pastwiska, Chodnów Nowy;
Ofiary złożone za opłatek są całorocznym wynagrodzeniem za pracę pani organistki.
8. Na czas adwentu niech nam Bóg błogosławi.


Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
I Niedziela Adwentu
3 grudnia 2023

1.    Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okras adwentu, który składa się z dwóch odrębnych okresów:
- czasu, w którym kierujemy nasze serca ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Jezusa w chwale na końcu czasów (trwa od początku Adwentu do 16 grudnia włącznie);
- czasu bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię.
2.    Adwent to czas rekolekcji parafialnych. W tym roku poprowadzi je, a tym samym przygotuje nas do dobrego przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego ks. Józef Zwoliński CSSp - proboszcz ze zgromadzenia księży Duchaczy, czyli Zgromadzenia Ducha Świętego pod opieką Niepokalanego Serca Maryi Panny w Cielądzu. Ksiądz Józef w tym roku odprawił sumę odpustową i wygłosił kazanie.  W naszej parafii odbędą się w dniach 7 - 9 grudnia. Msze święte o godzinie 8.00 i 16.00. Spowiedź w sobotę - 9 grudnia podczas każdej Mszy świętej. Tego dnia zapraszam też chorych, którym podczas Mszy św. o godzinie 16.00 zostanie udzielony sakrament chorych. Tych chorych, którzy nie są w stanie dotrzeć do świątyni będę odwiedzał w domach w poniedziałek 11 grudnia od godziny 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
3.    Uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Chodnowie zapraszają do wzięcia udziału w kiermaszu ozdób świątecznych oraz ciast, który odbędzie się 9 grudnia po Mszy św. o godz. 16.00 i 10 grudnia po Mszy św. o godzinie 12.00. Zebrane środki zostaną w całości przekazane na rzecz Kamilka Tołczyka, naszego parafianina, który dzielnie walczy z ciężką chorobą. W imieniu organizatorów i własnym dziękuję za wielkie serce i zaangażowanie.
4.    Na roraty, czyli Mszę świętą ku czci Matki Bożej zapraszam w czwartki na godzinę 7.00.
5.    Dziś na zakończenie Mszy św. pomodlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a po Mszy pierwsze spotkanie Rady Parafialnej.
6.    W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 8.00 i 16.00.
7.    Za tydzień spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I komunii świętej.
8.    Pod chórem wyłożony jest grudniowy numer Rycerza Niepokalanej. Zachęcam do lektury.
9.    W sklepiku są świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży Caritas przeznaczy na pomoc najbardziej potrzebującym. Koszt małej świecy to 10 zł, a dużej 20 zł.
10.    Na czas adwentu niech nam Bóg błogosławi.

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 11 kwietnia 2021, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: ?Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia [?]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!? (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002). Dziś po Mszach Św. zbiórka do puszek ofiar na ?Caritas?. 2. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pary prezydenckiej i pozostałych ofiar katastrofy. 3. Dziś od 15 do 16.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólną modlitwę szczególnie Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności. 4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Intencje Mszalne Czwartek 15.04.2021 godz. 18.00 ś.p. Kazimierę Kacprzak int od uczestników pogrzebu Sobota 17.04.2021 godz. 18.30 ś.p. Ks. Zdzisława Madzio int od K.Ż.R. pw Matki Bożej Dobrej Śmierci z Goślin Niedziela 18.04.2021 godz. 12.00 O Boże błogosławieństwo dla dzieci i całej rodziny

 
Msza Święta

Msza św. i nabożeństwa

czwartek
- o godz. 19.00 nabożeństwo do Św. Maksymiliana i Msza Św.

sobota
- godz. 19:00 Msza Św. niedzielna

niedziela
- Msza Św. o godz. 12.00

I piątki m-ca
- spowiedź od godz. 15.00 adoracja i spowiedź pierwszopiątkowa, a o godz. 16.00 Msza Św.

nabożeństwa fatimskie
- od m-ca maja do października 13 dnia m-ca o godz. 19.00

W Sanktuarium znajdują się relikwie:

 

św. Maksymiliana

św. Jana Pawła II

św. Jana XXIII

św. Klemensa

św. Anastazego

św. Zygmunta

Szczęsnego

Felińskiego

bł. ks. Jerzego

Popiełuszki

Nowe zdjecia
No images
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisjaj15
mod_vvisit_counterW tym tygodniu174
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2259

Ilość Osób Online 2
Twoje IP : 3.237.34.21
Reklama