OPOKA

Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
X Niedziela Zwykła
9 czerwca 2024

1.    Dzieciom I komunijnym, ich opiekunom, pani katechetce i wszystkim uczestnikom dziękuję za wspólny udział we wtorkowej pielgrzymce do Lichenia.
2.    Dziękuję za pierwszopiątkową spowiedź, adorację Najświętszego Sakramentu i każdą przyjętą Komunię świętą.
3.    W czwartek na godzinę 19.00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. Spełniajmy prośbę skierowaną do dzieci fatimskich, która wzywa nas do nawrócenia własnego i modlitwy o nawrócenie całej ludzkości.
4.    W piątek mija 25 rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Łowicza. Biskup Wojciech Osial zachęca, by w tym dniu o godzinie 12.00 ofiarować modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Centralnym momentem tego dnia będzie Msza Święta w katedrze łowickiej o godzinie 18.00. Po niej odbędzie się Apel Papieski na placu przy pomniku św. Jana Pawła II.
5.    W dniach 22 - 27 lipca po raz kolejny wyrusza z Zakroczymia do Nowego Miasta nad Pilicą Piesza Pielgrzymka Honoracka.  26 czerwca pielgrzymi wejdą na teren naszej parafii, gdzie najpierw będą mieli postój w Chodnowie przy remizy około godziny 15.00, a później nocleg w Szczukach. Następnego dnia około godziny 7.30 wyruszą do Nowego Miasta nad Pilicą. Mieszkańców Chodnowa proszę o poczęstunek, a strażaków z OSP Szczuki o udostępnienie na nocleg Waszej sali. Jeśli ktoś chciałby pielgrzymować, na plakacie jest numer telefonu do kontaktu z organizatorami.
6.    Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe.
7.    Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.


Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
IX Niedziela Zwykła
2 czerwca 2024


1.    Bardzo wszystkim dziękuję za udział w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję za przygotowanie pięknych ołtarzy mieszkańcom Chodnowa Kolonii, Goślin, OSP z Chodnowa i OSP ze Szczuk i mieszkańcom Szczuk. Dziękuję ministrantom, lektorom, bielankom, panu Wojciechowi ? szafarzowi, pani Bożenie ? organistce, panu Edwardowi ? kościelnemu. Dziękuję za przygotowanie procesji i udział w niej.
2.    Dziś modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a także udamy się w procesji eucharystycznej wokół świątyni.
3.    We wtorek dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii świętej pojadą na pielgrzymkę do Lichenia.
4.    W czwartek na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo wianków. Msza święta w tym dniu o godzinie 18.30. Zapraszam.
5.    W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też I piątek miesiąca, dlatego od godziny 15.00 zapraszam na spowiedź. Odbędzie się też procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje nas post.
6.    W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
7.    Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe.
8.    Niech nam Dobry Bóg błogosławi.


Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
26 maja 2024

1.    Wczoraj o godzinie 16.00 biskup Wojciech Osial udzielił sakramentu bierzmowania 21 osobom z naszej parafii. Wszystkim, którzy przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej jakim jest bierzmowanie, życzę by zawsze byli prawdziwymi świadkami Boga i dzielili się wiarą z innymi.
2.    Dziś, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się Komunii wielkanocnej.
3.    Szczególnie dziś pamiętajmy o naszych Mamach. Otoczmy modlitwą, te które są jeszcze z nami, jak również te, które już Pan powołał do siebie.
4.    We wtorek przypada 43 rocznica śmierci i liturgiczne wspomnienie błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski.
5.    W czwartek Uroczystość najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjnie po Mszy świętej udamy się w procesji do czterech ołtarzy przygotowanych kolejno przez: mieszkańców Chodnowa Kolonii (ołtarz I), Goślin (ołtarz II), OSP Chodnów i OSP Szczuki (ołtarz III) i Szczuk (ołtarz IV). Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.
6.    Na Mszę w Boże Ciało zapraszam dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej. Będzie to Wasza Msza rocznicowa. Zapraszam również dzieci, które w ubiegłą niedzielę przeżywały uroczystość I Komunii Świętej, bielanki, asystę, służbę ołtarza, strażaków i wszystkich pragnących wziąć udział w uroczystej procesji.
7.    Od soboty zapraszam na nabożeństwa czerwcowe.
8.    W niedzielę modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii i udamy się w procesji wokół świątyni.
9.    Niech nam Dobry Bóg błogosławi.


Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
12 maja 2024

1.    Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus Chrystus nim wstąpił do nieba ukazywał się wielu osobom, aby ich upewnić, ze prawdziwie zmartwychwstał. Wniebowstąpieniem pokazuje każdemu z nas w jakim kierunku powinniśmy zmierzać.
2.    Rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego, która ma nas przygotować do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzili w następną niedzielę.
3.    Jutro wyruszy z Łowicza 369 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem: "Z MARYJĄ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA".
4.    Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii Nabożeństwa Fatimskie. Zapraszam do świątyni na godzinę 20.00.
5.    Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy święty okres Pięćdziesięciu Dni od zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu "O Stworzycielu, Duchu, przyjdź".
Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
- Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego;
- Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna;
- Przyjęcie Komunii świętej;
- Odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
W niedzielę kończy się też okres Komunii wielkanocnej.
6.    W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Pamiętajmy o dzieciach I komunijnych w naszych modlitwach. Jeśli ktoś nie jest zaproszonym gościem na komunię, zachęcam by skorzystał z Eucharystii niedzielnej w sobotę. Pozwólmy, aby rodzina i najbliżsi mogli przeżywać uroczystość w świątyni.
7.    Proszę, aby na dwie najbliższe niedziele (19 i 26 maja) nie sprzątały świątyni i nie kupowały kwiatów rodziny, na które przypada kolejność, ponieważ uczynią to rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej i rodzice młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania.
8.    W ostatni czwartek maja będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O przygotowanie ołtarzy na procesję zwracam się z serdeczną prośbą do mieszkańców następujących miejscowości:
- ołtarz I  - Chodnów Kolonia;
- ołtarz II  - Gośliny;
- ołtarz III  - OSP Chodnów i OSP Szczuki;
- ołtarz IV  - Szczuki.
9.    Rodzinie Ptasińskich i Kowalczyków sprzątającym kościół na dzisiejszą niedzielę dziękuję także za ofiarę w wysokości 200 złotych złożoną na potrzeby parafii.
10.    Na czas majowych spotkań z Maryją niech Bóg nam błogosławi.

Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
VI Niedziela Wielkanocy
5 maja 2024

1.    Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny będą bezpośrednio po Mszy św. w dni kiedy jest odprawiana Msza św. Zachęcam też do modlitewnych spotkań przy kapliczkach i krzyżach. Niech rozbrzmiewa przy nich śpiew litanii ku czci Matki Bożej.
2.    Dziś z racji I niedzieli miesiąca pomodlimy się o powołania kapłańskie, a także pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół świątyni. O godzinie 13.30 będziemy Bogu dziękowali za 70 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczukach.
3.    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
4.    Za dwa tygodnie Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która poprzedzona będzie Nowenną do Ducha Świętego rozpoczynającą się w najbliższy piątek.
5.    W środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
6.    W poniedziałek 13 maja, wyruszy z Łowicza 369 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Łowicka Tradycyjna Pielgrzymka Piesza nazywana jest przez o. Paulinów ?Jaskółką? pieszego pielgrzymowania, ponieważ rozpoczyna piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę. Jako pierwsza w roku wchodzi na Jasną Górę, zawsze na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem: "Z MARYJĄ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA".
7.    Na czas majowych spotkań z Maryją niech Bóg nam błogosławi.

 

Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
V Niedziela Wielkanocy
28 kwietnia 2024

1.    Zaraz po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
2.    Jutro Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
3.    Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny będą bezpośrednio po Mszy św. w dni kiedy jest odprawiana Msza św. Zachęcam też do modlitewnych spotkań przy kapliczkach i krzyżach. Niech rozbrzmiewa przy nich śpiew litanii ku czci Matki Bożej.
4.    W czwartek obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jako święto obchodzony jest 2 maja. Święto Flagi zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Każdy z nas może uczcić Biało ? Czerwoną poprzez jej wywieszenie w oknie, przed domem lub na balkonie.
5.    W tym tygodniu będziemy przeżywali I piątek miesiąca, który przypada w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. 3 Maja obchodzimy też 233 rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja.
6.    W I niedzielę miesiąca pomodlimy się o powołania kapłańskie, a także pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół świątyni. Także w niedzielę o godzinie 13.30 będziemy Bogu dziękowali za 70 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczukach.
7.    Na czas majowych spotkań z Maryją niech Bóg nam błogosławi.

 

Ogłoszenia parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Szczukach
IV Niedziela Wielkanocy
21 kwietnia 2024

1.    Bardzo dziękuję Jackowi Cyranowiczowi, Sewerynowi Cyranowiczowi, Teofilowi Jankowskiemu, Bogdanowi Rudnickiemu i Pawłowi Tkaczykowi, którzy wczoraj skosili trawę przy kościele, na parkingu i na Golgocie. Świątynia, cmentarz i wszystko, co znajduje się na terenie kościelnym jest naszym wspólnym dobrem, dlatego jest mi niezmiernie miło i jestem bardzo zbudowany, gdy widzę Wasze zaangażowanie i troskę o te dobra. Bóg zapłać.
2.    Osoby mające groby bliskich zmarłych na naszym cmentarzu w kwaterze III i IV, a dokładnie wzdłuż alejki znajdującej się po prawej stronie alei głównej, zapraszam bezpośrednio po Mszy św. na spotkanie, które odbędzie się na cmentarzu.
3.    W przyszłą niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Ze względu na rezygnację biskupa ordynariusza zmianie uległ termin bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej zostanie udzielony naszej młodzieży przez administratora apostolskiego biskupa Wojciecha Osiala dnia 25 maja o godzinie 16.00.
4.    Niebawem rozpocznie się miesiąc maj. Jeśli jest taka potrzeba to proszę o odnowienie krzyży bądź kapliczek, przy których będą odbywały się nabożeństwa majowe. Niech nie zabraknie też dekoracji z kwiatów.
5.    Przyjmijcie Boże błogosławieństwo na czas wielkanocny.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 11 kwietnia 2021, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: ?Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia [?]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!? (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002). Dziś po Mszach Św. zbiórka do puszek ofiar na ?Caritas?. 2. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pary prezydenckiej i pozostałych ofiar katastrofy. 3. Dziś od 15 do 16.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólną modlitwę szczególnie Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności. 4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Intencje Mszalne Czwartek 15.04.2021 godz. 18.00 ś.p. Kazimierę Kacprzak int od uczestników pogrzebu Sobota 17.04.2021 godz. 18.30 ś.p. Ks. Zdzisława Madzio int od K.Ż.R. pw Matki Bożej Dobrej Śmierci z Goślin Niedziela 18.04.2021 godz. 12.00 O Boże błogosławieństwo dla dzieci i całej rodziny

 
Msza Święta

Msza św. i nabożeństwa

czwartek
- o godz. 19.00 nabożeństwo do Św. Maksymiliana i Msza Św.

sobota
- godz. 19:00 Msza Św. niedzielna

niedziela
- Msza Św. o godz. 12.00

I piątki m-ca
- spowiedź od godz. 15.00 adoracja i spowiedź pierwszopiątkowa, a o godz. 16.00 Msza Św.

nabożeństwa fatimskie
- od m-ca maja do października 13 dnia m-ca o godz. 19.00

W Sanktuarium znajdują się relikwie:

 

św. Maksymiliana

św. Jana Pawła II

św. Jana XXIII

św. Klemensa

św. Anastazego

św. Zygmunta

Szczęsnego

Felińskiego

bł. ks. Jerzego

Popiełuszki

Nowe zdjecia
No images
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisjaj9
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2335

Ilość Osób Online 5
Twoje IP : 34.239.151.124
Reklama