OPOKA

 

Informacje o budowie Kalwarii Szczuckiej

 

Od kilku lat trwają prace przy budowie Kalwarii Szczuckiej, a także Dróżek Różańcowych na terenie pomiędzy plebanią a cmentarzem parafialnym na obszarze 1,6 ha.

Zostało wykonanych już wiele prac. Np. kaplica Ostatniej Wieczerzy w kształcie amfiteatru znajdująca się na wybudowanej wyspie na wodzie pośrodku stawu z doprowadzającą do niej kładką. W pobliżu jest Grota Matki Bożej z Lourdes. Przy wejściu na Kalwarię stoją niejako na straży dwa potężne anioły. Niżej znajduje się scena Chrztu Pana Jezusa umieszczona w wodzie, a po prawej stronie modlitwa w Pana Jezusa w Ogrójcu. Ustawione kilkanaście figur Drogi Krzyżowej. Na Golgocie  ustawiono krzyż oraz figury Matki Bożej i św. Jana. W podstawie Golgoty po lewej stronie znajduje się Grota Grobu Pańskiego z figurą Chrystusa, a u podnóża góry - stacje XI i XIII z figurami. Teren jest częściowo oświetlony. Postawiono już kilkanaście ławeczek parkowych tak, by można było odpocząć, pomyśleć i pomodlić się. Staw jest zarybiony, a woda napowietrzana (ryby lubią być karmione).

Ustawiono (wrzesień 2014) pięć drewnianych kapliczek z obrazami stacji Drogi Krzyżowej, tak by wszystkie stacje były dostępne i pomocne w rozważaniu Męki Naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Tak więc Droga Krzyżowa na Kalwarii Szczuckiej ma już wszystkie stacje (czy to jako figura, czy to jako obraz) - co jest wielką naszą dumą i radością.

W 2015 roku podniesiono kładkę prowadzącą na wyspę, aby nie była zalewana przez wiosenne deszcze (uniemożliwiało to wejście na kładkę) oraz zamontowano barierę ochronną nad brzegiem stawu, by bezpiecznie można było nań spoglądać.
Odnowiono też wiele figur, które nie wytrzymują niestety zmiennych warunków atmosferycznych - co jest naszym zmartwieniem.

W 2016 roku poprowadzono szereg prac ogrodniczych; zostały zamontowane obrzeża, duże fragmenty zostały wyłożone agrotkaniną, którą przykryto kamieniami polnymi i korą, posadzona także setki roślin - choć na tak wielkim obszarze nasadzenia niejako "giną". Od strony cmentarza grzebalnego ustawiono kapliczkę z Panem Jezusem "Frasobliwym".

Powoli porządkowany jest także teren za cmentarzem i Kalwarią.


Dalsze prace uzależnioną są od posiadanych środków. Na terenie rośnie kilkaset roślin: bylin, krzewów i drzew - planowane są dalsze nasadzenia .

 

 

Bóg zapłać za Wasze modlitwy, przychylność i wsparcie.

 

Szczęść Boże

kustosz Sanktuarium
Ks. Zdzisław Madzio

 


 

Parafia posiada konto w Banku Spółdzielczym w Białej Rawskiej

05 9291 0001 0002 3751 2000 0010

Rzymsko-Katolicka Parafia
Diecezjalne Sanktuarium
św. Maksymiliana Marii Kolbego
Szczuki 22
96-230 Biała Rawska

w tytule: Ofiara na Sanktuarium

 

 

 

Przekazane ofiary można odliczyć od podatku !!

Informację na ten temat można znaleźć w dziale "Darowizny".

 
Msza Święta

Msza św. i nabożeństwa

czwartek
- o godz. 19.00 nabożeństwo do Św. Maksymiliana i Msza Św.

sobota
- godz. 19:00 Msza Św. niedzielna

niedziela
- Msza Św. o godz. 12.00

I piątki m-ca
- spowiedź od godz. 15.00 adoracja i spowiedź pierwszopiątkowa, a o godz. 16.00 Msza Św.

nabożeństwa fatimskie
- od m-ca maja do października 13 dnia m-ca o godz. 19.00

W Sanktuarium znajdują się relikwie:

 

św. Maksymiliana

św. Jana Pawła II

św. Jana XXIII

św. Klemensa

św. Anastazego

św. Zygmunta

Szczęsnego

Felińskiego

bł. ks. Jerzego

Popiełuszki

Nowe zdjecia
No images
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisjaj8
mod_vvisit_counterW tym tygodniu167
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2252

Ilość Osób Online 1
Twoje IP : 3.237.34.21
Reklama